KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12422136
nr 1242 2136
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad EA XVI/XXV, bladets mått: 77x57 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 18 mars 2019
kl 20:02:07
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
18 mar